5/5 - (2 votes)

Oprawki z nakładkami magnetycznymi to bardzo wygodny sposób na połączenie korekcji wady wzroku i jego ochrony przed słońcem. Jeśli rozważasz takie rozwiązanie, koniecznie sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupów!

Czym są oprawki z nakładkami przeciwsłonecznymi?

Oprawki okularowe z nakładkami to specjalny rodzaj opraw, do których dołączone są magnetyczne nakładki wyposażone w filtr UV oraz polaryzację. Dzięki nim w prosty sposób można zmienić okulary korekcyjne w model przeciwsłoneczny. Wystarczy przyłożyć nakładkę do ramek okularów i gotowe!

Okulary z nakładkami to alternatywa dla zakupu dwóch osobnych par, jak również dla szkieł fotochromowych. To idealna opcja, jeśli na co dzień nosisz okulary korekcyjne i chcesz widzieć doskonale także w pełnym świetle słonecznym.

Kiedy warto zdecydować się na okulary z nakładkami?

Okulary korekcyjne z nakładką przeciwsłoneczną to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która ze względu na wadę wzroku korzysta z okularów na co dzień. Dzięki nim w dowolnym momencie zmienisz swoje codzienne okulary w przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym. Nie musisz nosić przy sobie dwóch osobnych par okularów – wystarczy jeden zestaw z nakładkami, a będziesz przygotowany na wszelkie okoliczności!

Oprawki z nakładkami – jakie wybrać?

Komplet okularów z nakładkami przeciwłonecznymi łączy w sobie okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne – warto więc zwrócić szczególną uwagę na dobór tego typu oprawek. Jakim parametrom warto przyjrzeć się w szczególności?

Kształt

Dopasuj oprawki do kształtu swojej twarzy. Jeśli jest ona owalna lub okrągła, najlepszym wyborem będą kanciaste okulary, na przykład model kwadratowy, prostokątny lub wielokątny. Takie rozwiązanie pozwoli wyostrzyć Twoje rysy. Posiadacze twarzy o mocnym obrysie powinni natomiast wybierać okulary owalne, okrągłe i lennonki. Jeśli chcesz podkreślić swój wizerunek wybierz tzw. „kocie oko”. Uniwersalnymi modelami, które pasują prawie każdej osobie są aviatory i okulary o kształcie kociego oka.

Przeczytaj także:  Czy iniekcja jest skuteczna? Analiza preparatu "Suchy Dom" dostępnego na stronie tanisklad.pl

Kolor

Dużym atutem oprawek z nakładkami wymiennymi jest to, że w łatwy sposób można odmienić ich design.

Jeśli lubisz ponadczasowe dodatki, bazowa oprawa, której będziesz używać na co dzień, może być zachowana w stonowanej kolorystyce. Dobrym rozwiązaniem będą okulary czarne, szare czy brązowe. Najczęściej w komplecie są dwa kolory nakładek, jedna w kolorze oprawy i druga w odważniejszej kolorystyce.

Liczba nakładek w zestawie

Komplety z nakładkami magnetycznymi mogą zawierać ich różne liczby – 1, 2 a nawet 3! Poszczególne nakładki mogą różnić się pomiędzy sobą także zabarwieniem szkieł. Najczęściej jedna nakładka ma soczewki z kolorową powłoką lustrzaną, a druga w stonowanym zabarwieniu. Duży wybór zestawów znajdziesz w ofercie marki Oxys.

Okulary z nakładką clip-on zapewnią Ci maksymalną wygodę i idealną jakość widzenia w każdych warunkach. Jeśli lubisz funkcjonalne rozwiązania, koniecznie wypróbuj tę opcję!